Facebook Pixel
Beautyfeel.sk 0
HOTLINE  0918 844 408
V pracovné dni od 9.00 – 16.00 hod

Čistenie a tonizácia pleti7

Zoradiť podľa: 

Naša pokožka je denne vystavovaná mnohým nepriaznivým vplyvom a záťaži – externým (prach, vietor, zmeny teplôt, klimatizácia, nečistoty, make-up), ale aj vnútorným (stres, fajčenie, nedostatok spánku, prepracovanie, zlý pitný režim, užívanie liekov).

Preto je dôležité pleti venovať aspoň základnú dennú starostlivosť. Tam patrí aj hĺbkové čistenie. Aby sme pleť ešte viac nezaťažovali, je veľmi dôležité voliť šetrné a prírodné prípravky, ktoré neobsahujú agresívne chemikálie. Obyčajné mydlo, detergenty a sulfáty síce výborne zmývajú a odmasťujú, ale vysúšajú. Výbornou náhradou sú napríklad deriváty olivového oleja.

Na trhu je na výber veľké množstvo čistiacich prípravkov, odličovačov, pleťových vôd a toník. Rovnakú službu nám môže poskytnúť čistiace mlieko, ako aj čistiaci gél, krém alebo micelárna voda. Zívisí od preferovanej konzistencie a od typu a stavu pleti. Dospievajúci mladý človek s akné bude skôr potrebovať prípravok na sťahovanie a čistenie pórov a obsahom prvkov proti tvorbe kožného mazu (séba). Naopak, zrelá žena obyčajne trpí aj dôsledkom hormonálnych zmien suchou pleťou, takže aj čistiaci prípravok by mal mať hydratačný efekt.

Vyčistenú pleť po následnom umytí vodou je vždy potrebné tonizovať. Voda pleť prirodzene vysúša, tonikum pleti vráti prirodzené pH. Pri každom kontakte pleti s vodou je preto potrebná tonizácia. Tak bude pleť pripravená na ďalšie ošetrenia, alebo na nanesenie krému alebo make-upu.

Kozmetika z Mŕtveho mora -417 je založená na komplexe minerálov a vitamínov, ktoré regenerujú pokožku a pomáhajú obnove buniek. V portfoliu značky -417 nájdete jednak čistiace mlieko a tonikum, ale aj čistiaci gél pre všetky typy pleti, bahenné a minerálne mydlo, alebo čistiaci gél s luffou (mikro čiastočkami, ktoré okrem čistiacej funkcie spĺňajú aj funkciu jemného pílingu). Bahenné produkty majú významnú upokojujúcu a sťahujúcu schopnosť, takže sú veľmi vhodné pri akné, podráždeniach, začervenaniach či zápaloch.

Profesionálna značka Arkana ponúka širokú paletu čistiacich mliek, gélov, micelárnych vôd pre rôzne typy pleti a kožné problémy. Sú súčasťou komplexných rád, ktoré okrem čistenia a tonizácie obsahujú aj pleťové masky, séra a pleťové krémy.

Produkty neboli testované na zvieratách. Neobsahujú parabény, ftaláty, minerálne oleje.

©2015 BeautyFeel, s.r.o.
responzívny eshop od atypic.sk