Facebook Pixel
Beautyfeel.sk 0
HOTLINE  0918 844 408
V pracovné dni od 9.00 – 16.00 hod

Denné a nočné krémy10

Zoradiť podľa: 

Denný alebo nočný krém spravidla uzatvára ošetrenie (po vykonaní čistenia, tonizácie, pílingu, maske, alebo aj invazívnejších ošetreniach). Preto nás tak zaujíma jeho vôňa, konzistencia, schopnosť absorpcie - reprezentuje nás navonok.

Platí tu ako pri každom inom kozmetickom prípravku: najprv dobre poznajte stav svojej pleti a prispôsobte tomu výber krému. Obyčajne jemnejším vôňam a ľahším konzistenciám dávame prednosť cez deň, na noc používame krém hutnejší, s vyšším obsahom účinných látok, aby mohol pôsobiť po celú noc.

Diskutovanou témou je ochranný faktor SPF.  Niektoré značky SPF faktor do krémov či mejkapov pridávajú, niektoré nie. Trendom je skôr upúštanie od pridávania chemického SPF filtra do krémov. Jednak preto, že každá zákazníčka má iný tón pleti a preferuje možno vyšší SPF filter (a preto sa SPF faktor pridáva skôr do vrchných vrstiev mejkapu), ale aj z dôvodu, že pridaný SPF filter mierne mení konzistenciu kozmetického výrobku. Všeobecne je to ale otázka preferencií zákazničiek.

Ponuka krémov na pultoch predajní je široká. Prečo niektoré krémy dostanem v drogérii a niektoré len v tzv. selektívnej distribúcii (napr. u kozmetičky) je už iná, ale veľmi zaujímavá téma, ktorej sa budeme venovať osobitne. Pri výbere krému ale začnite minimálne tým, čo je deklarované na obale. Zbystrite pozornosť, keď uvidíte číslo 100%. Žiaden výrobok nemôže obsahovať 100% aktívnych látok, lebo tie sú obyčajne nestabilné. Reálny obsah účinných látok (merané ozajstným objemovým pomerom z objemu výrobku) je v desatinách až jednotkách percent.

A ešte jeden TIP: Overte si, či zodpovedá nápis na obale s číslami a obsahom, deklarovaným malými písmenami vzadu na výrobku. Najbežnejší trik výrobcov je nedeklarovanie percentuálneho obsahu látok v tzv. INCI (Zloženie výrobku) alebo deklarácia polopravdy (napr. retinol aj beta-karotén sú odvodené od vitamínu A, ale ich účinok je rozdielny).

©2015 BeautyFeel, s.r.o.
responzívny eshop od atypic.sk