Facebook Pixel
Beautyfeel.sk 0
HOTLINE  0918 844 408
V pracovné dni od 9.00 – 16.00 hod

Hydratácia11

Zoradiť podľa: 

 Koža, ako najväčší ľudský orgán sa skladá z 3 vrstiev: najvrchnejšia - pokožka (epiderma) pozostáva z viacerých vrstiev buniek, ktoré postupne vyzrievajú, strácajú jadrá, čím vytvárajú rohovú vrstvu na svojom povrchu. Stredná vrstva - kórium (derma) obsahuje väzivové bunky a vlákna, medzibunkovú základnú hmotu, cievy, nervové zakončenia a špeciálne receptory, mazové a potné žľazy, vlasové folikuly. Najhlbšou vrstvou je podkožné tukové tkanivo.

Povrch epidermy obsahuje asi 20% vody. Je tvorený súvislou vrstvou rohových buniek obsahujúcich keratín, hydrolipidovým plášťom pokrývajúcim pokožku zvonku. Táto vrstva chráni epidermu a zadržiava v nej vodu.

Správne hydratovaná pokožka je pružná, jasná, hladká, svieža. Voda obsiahnutá v spodných vrstvách kože a prirodzené potenie hydratujú rohovú vrstvu. Nedostatočne hydratovaná pokožka je matná, suchá, zvädnutá, drsnejšia. Keď obsah vody v rohovej vrstve klesne pod 10%, epiderma stráca svoju integritu. Suchá pokožka sa prejavuje pocitom napätia, svrbenia, štípania. Možno pozorovať začervenanie a tvorbu suchých drsných ložísk.

Pokožku musíme hydratovať zvonka, ale aj zvnútra. Čiže hlavne dodržiavaním pitného režimu a používaním hydratačných prostriedkov. Samozrejmosťou je pokúsiť sa o minimalizáciu externých a vnútorných negatívnych vplyvov na kvalitu našej pokožky (klimatizácia, nadmerné slnenie, mráz, ale aj fajčenie či stres) .

Najznámejšou aktívnou látkou, s ktorou je spájaná hydratácia je kyselina hyaluronová. Obsahuje ju takmer každý kozmetický prípravok, ktorý má za úlohu hydratovať. Aj tu ale platí, že nie každá forma kyseliny hyaluronovej má schopnosť preniknúť do dermy. Navyše, hydratačná látka môže preniknúť do hĺbky len cez tzv. vodné kanáliky. Pokiaľ prípravok obsahuje len kyselinu hyaluronovú, ale nerieši spôsob stimulácie vodných kanálikov, o hĺbkovej hydratácii je ťažko možné hovoriť.

©2015 BeautyFeel, s.r.o.
responzívny eshop od atypic.sk