Facebook Pixel
Beautyfeel.sk 0
HOTLINE  0918 844 408
V pracovné dni od 9.00 – 16.00 hod

FAQ

Čo znamená -417 (Mínus 417)?

Mŕtve more je najnižšie položené miesto na Zemi, číslo -417 (Mínus 417) znamená mínus 417 metrov pod morskou hladinou. Taká bola výška hladiny Mŕtveho mora v roku etablovania značky (2003).

Čo je zvláštne na kozmetike z Mŕtveho mora?

Na neobyčajné vlastnosti vody z Mŕtveho mora upozorňoval už Aristoteles (384 – 322 pred n. l.), ktorý zmieňoval, že voda z Mŕtveho mora napomáha hojeniu rán. Odkazy o sile Mŕtveho mora môžeme nájsť aj v Biblii. Asi najznámejšou osobnosťou z minulosti spájanou s Mŕtvym morom a jeho prepojením s krásou a luxusom je egyptská kráľovná Kleopatra VII., ktorá nechala na jeho pobreží vybudovať prvé kúpele. A aké sú benefity kozmetiky z Mŕtveho mora pre našu pokožku? Väčšina minerálov je hydroskopická - majú schopnosť priťahovať vlhkosť. Napriek tomu, že soľ má ohľadom hydratácie skôr negatívnu povesť, Mŕtve more je výnimkou. Vďaka prírodným minerálom taktiež úžasne pôsobí na aknóznu pleť a vyhladzovanie vrások. Výborné výsledky má taktiež v boji s lupienkou a ekzémom. Pobyty pri Mŕtvom mori a používanie produktov z Mŕtveho mora sú pre ich účinky doporučované poprednými dermatológmi.

V čom je výnimočná kozmetika Mínus 417 a komu je určená?

Výťažky z Mŕtveho mora majú jedinečný a veľmi intenzívny regeneračný účinok. Využíva sa ako čisté bahno, soľ, alebo ako prísada do kozmetických prípravkov. Kozmetika Mínus 417 má medzi ostatnými značkami špeciálne postavenie - obsahuje kombináciu VITAMIN MINERAL COMPLEX, ktorý preukázateľne napomáha obnove buniek a tým zmierňuje prejavy starnutia. Kozmetika Mínus 417 efektívne účinkuje proti lupienke, ekzémom a iným kožným ochoreniam. Zároveň výrazne bojuje proti príznakom starnutia. Odborné štúdie dokazujú, že výťažky z Mŕtveho mora vyhladzujú pleť o 30% efektívnejšie, ako bežné prípravky.

Čo znamenajú aktívne zložky?

Mínus 417 okrem spomínaných zložiek, známych v medzinárodnom kozmetickom priemysle, používa rôzne oleje a výťažky zo zŕn, napr.: olivový olej, lanolínový olej, výťažky z mandlí, borge olej, avokádový olej, citrusový olej, pupalkový olej, atď.
Enzýmy a proteíny: Q-10, mliečna bielkovina, oxibenzón, cukry a aminokyseliny
Výťažky z rastlín: Ylang-Ylang, Aloe Vera,Rumanček,Levanduľa, Echinacea, Myrha,Oblepiha,Včelí vosk. Naše produkty na každodenné použitie obsahujú SPF15 (UAV&UVB filter).

Nedráždia zložky z Mŕtveho mora citlivú pokožku?

Naopak. Z celého sveta navštevujú ľudia s citlivou pokožkou alebo s kožnými ochoreniami Mŕtve more, aby sa ponorili v mineráloch bohatej vode. Pre zachovanie zdravej pokožky a pre rôzne kožné ochorenia na každodenné použitie dermatológovia odporúčajú minerály z Mŕtveho mora. Preto sú produkty Mínus 417 vhodné pre zákazníkov s citlivou pokožkou.

Ako môžem sledovať stav mojej objednávky?

O potvrdení Vašej elektronickej objednávky dostanete e-mailovú správu spolu s Vašimi registračnými údajmi. Stav Vašej objednávky môžete sledovať po registrácii, alebo Vás radi informujeme prostredníctvom zákazníckej linky.

Odkiaľ môžem vedieť, že moja elektronická objednávka bola zaregistrovaná?

Na potvrdenie Vašej objednávky Vám pošleme e-mailovú správu, kde nájdete číslo objednávky a celkovú sumu objednaného tovaru.

Čo znamená „minerálny komplex“?

Chlorid sodný (NaCl) odstraňuje nečistoty, zlepšuje dýchanie a priepustnosť pokožky.
Chlorid horečnatý je potrebný pri metabolizme bunky, má vplyv na dozrievanie kožných buniek u pacientov so psoriázou (svrab).
Chlorid draselný sa často používa v medicíne, pre  mnoho pacientov s astmatickými ochoreniami priniesol uzdravenie.
Väčšie relaxačné účinky zabezpečujú výťažky z Mŕtveho mora obsahujúce 50-krát viac bromidov od solí nachádzajúcich sa v prírode.
Chlór hrá dôležitú rolu vo vytvorení správnej rovnováhy kyselín a zásad v organizme, zároveň podporuje metabolizmus buniek.
Jód je potrebný pri tvorbe hormónu thyroxin, pri metabolizme a energetizácii buniek.
Vápnik zosilňuje bunkovú membránu, čistí póry, zároveň chráni zuby a kosti, podporuje činnosť srdcového svalu a nervovej sústavy.
Mŕtve more je najväčšie liečebné kúpalisko. Je to najnižší bod na Zemi (nadmorská výška: -417 metrov), voda má liečivé účinky, obsahuje v kozmetike veľmi dôležité minerálne látky. Voda z Mŕtveho mora je jedinečná, čo sa týka koncentrácie minerálov (32%). Koncentrácia minerálov v usadenej vrstve čierneho bahna je veľmi vysoká – 10-krát väčšia ako v oceánoch. Horčík, vápnik, draslík, stroncium, bór a železo sú veľmi dôležité pre zdravú, pružnú a sviežu pleť. Nízka poloha Mŕtveho mora zachováva vzduch bez chemických nečistôt, tvorí ochrannú vrstvu proti škodlivému slnečnému žiareniu, ktoré ničí povrch a minerálne látky. To nie je ešte všetko, prečo sa oplatí navštíviť túto čarovnú oázu!

Čo je vitamínový komplex?

Je to kombinácia minerálnych látok potrebných pre zdravú pokožku.
Vitamín A: Regeneruje kožné tkanivo a chráni jeho zdravú štruktúru. 
Vitamín E: Spomaľuje starnutie, zabezpečuje ochranu proti škodlivým infekciám.
Vitamín F: Podporuje metabolické procesy pokožky, dodáva pleti kyslík, zároveň vytvorí správnu rovnováhu vlhkosti pokožky. 
Vitamín H a skupina vitamínov B: Majú liečebné účinky pri alergických chorobách a zápalov. Spomaľujú starnutie pokožky.
Niektoré produkty obsahujú aj vitamín C, ktorý podporuje krvný obeh.

Čím je výnimočný vitamínový komplex?

Zabezpečuje hydratáciu pleti a rovnováhu minerálnych látok v bunkách. Podporuje tvorbu nových buniek pleti, tým pádom spomaľuje starnutie pokožky. Znižuje alergické príznaky a zápal. Podporuje kožné tkanivo celého tela, aj  tváre a zosilňuje vlasy. Znižuje reumatické bolesti vyskytujúce sa v kostiach a v svaloch. Detoxikuje a dôkladne čistí pokožku. Vďaka antialergénnym účinkom, ho môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Podporuje metabolizmus buniek a funkciu enzýmov.

Prečo sú uvedené minerálne látky také dôležité pre zdravie pokožky?

Minerálne látky podporujú komunikáciu medzi bunkami, metabolické procesy buniek, zachovanie a prenos vlhkosti. Najdôležitejšie minerály pre zachovanie zdravej funkcie pleti sú horčík, vápnik, sodík, draslík. Priťahujú a absorbujú molekuly vody, preto ich nazývame prirodzené hydratačné zložky (NMF).

Aký je rozdieľ medzi prírodnou, rastlinnou a bylinnou kozmetikou?

Prírodná kozmetika je kozmetika, ktorá neobsahuje parabény, syntetické aromatické a farbiace látky ani minerálne oleje (výťažky z ropy). Medzi certifikáty, ktoré označujú prírodnú kozmetiku patria napríklad CPK, CPK-BIO, NaTrue, Ecocert, BDIH a ďalšie. Samozrejmosťou je, že nie je testovaná na zvieratách. Rastlinná kozmetika je kozmetika s obsahom účinných rastlinných látok alebo minerálnych komplexov. Nemusí, ale može obsahovať syntetické látky, ktoré môžu podporovať účinky rastlinných výťažkov alebo zaručovať väčšiu stabilitu účinných látok v produkte. Od Marca 2013 patrí v celej Európe zákaz testovania kozmetiky na zvieratách, preto ani rastlinná kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Bylinná kozmetika je kozmetika, ktorá obsahuje účinné látky z bylín a iných rastlín.

Ako sa mám rozhodnúť medzi dvoma krémami, ktoré sú určené pro môj typ pleti?

Ak sa neviete rozhodnúť, môžete navštíviť naše kozmetické salóny a predajné miesta, ktoré nájdete TU. Okrem odborného ošetrenia získate taktiež profesionálnu radu od kozmetickej poradkyne. Odporúčame si oba krémy vyskúšať na vlastnej pleti a podľa toho sa rozhodnúť. Navyše pri každej objednávke na www.BeautyFeel.sk máte možnosť objednať si vzorku troch produktov zadarmo. 

©2015 BeautyFeel, s.r.o.
responzívny eshop od atypic.sk